W internecie można odszukać bez najmniejszego kłopotu parę o ile nie paręnaście porównywarek kredytowych. Teoretycznie nie ma łatwiejszego szukania kredytu dla nas. Podajemy kwotę, okres kredytowania i porównywarka finansowa ukazuje nam kilkadziesiąt ofert. Na domiar tego, możemy sobie dany kredyt zamówić przez kontakt z doradcą.
Wszystko wydaje się łatwe ale jest jedno ale.

Nierzadko przy składaniu wniosku dostajemy informację, że nie osiągniemy kredytu dlatego że nie spełniamy warunków banku.

Na nieszczęście porównywarka kredytowa wyłącznie zestawia propozycje, sugeruje który kredyt jest najtańszy, ukazuje zatajone szczegóły propozycji kredytowej, których w reklamie danego banku nie można znaleźć, jednakże porównywarka kredytowa nie określa, że w danym banku kredyt na sto procent zdobędziemy.

Każdy bank ma swoją własną politykę, w jednym nasza zdolność finansowa będzie właściwa do osiągnięcia kredytu, w innym natomiast nie.

W jaki sposób wniosek o kredyt aby zmniejszyć ewentualność odrzucenia wniosku?
Porównanie kredytów prawdę powie!
Korzystaj z pomocy doradcy kredytowego, zasadniczo w dużych porównywarkach kredytowych jest możliwość skorzystania z pomocy doradcy kredytowego całkiem za darmo.
Porównania kredytowe są bardzo praktyczne, warto z nich korzystać wybierając kredyt, wypada jednak pamiętać, że to bank decyduje czy udzieli danej osobie kredytu.